Головою сільради в Тарутинском районі став кандидат від Єдиного Центру

Головою сільради в Тарутинском районі став кандидат від Єдиного Центру

За результатами голосування головою Ярової сільської ради в Тарутинському районі стала кандидата від Єдиного Центру Топал Лариса Федорівна.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Куяльницький лиман: бути чи не бути?
2010-07-08 13:27:00

Куяльницький лиман: бути чи не бути?

Куяльницькому лиману найближчим часом не буде наданий статус національного заповідника. Новою перешкодою на цьому шляху стала незгода місцевих чиновників. Причину відмови чиновників і ситуацію зі станом бальнеогрязьового курорту прокоментував керівник Одеського обласного секретаріату Єдиного Центру Ратмір Кольяков.

 «Унікальна здравниця, якою і є лиман завдяки своїм цілющим грязям, от уже не один рік перебуває під загрозою існування», - розповідає Ратмир Кольяков. - Одеська обласна організація Єдиного Центра вже неодноразово піднімала проблему додання Куяльницькому лиману статусу природно-заповідного фонду».

 

Постійне зниження рівеня, води й збільшення солоності лиману приведуть до того, що Куяльник просто висохне. Однією із причин цього є незаконний видобуток піску, що періодично ведеться на схилах лиману. Якщо ситуація не буде врегульована, то незабаром це призведе до втрати рекреаційних ресурсів і руйнуванню схилів Куяльницького лиману.

 

Зараз ситуації з доданням лиману статусу національного перешкоджають представники керування лісового господарства й місцеві сільські ради. Зрозуміти їх, звичайно, можна. Справа в тому, що, коли в якого-небудь природного об'єкту з'являється статус національного, то місцеві чиновники вже не зможуть використовувати землі тільки за своїм розсудом. А Куяльник зі своєю територією є досить солодким шматком пирога.

 

«От тільки не розуміють місцеві князьки, що їхня перешкода приведе до вимирання Куяльнику. А втрата лиману буде означати у свою чергу втрату бальнеогрязьового курорту, рівного якому немає по всій Україні», - вважає Ратмір Кольяков.

 

Тому вирішення питання зі створенням на території Куяльницкого лиману національного парку повинне бути одним з першорядних завдань для місцевої влади. «Це єдиний спосіб зупинити варварське природовмкористпння в районі лиману», - впевнений Ратмір Кольяков.


 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"